Anasayfa » Online İşler » Yazılar » Blogger İle Para Kazanın
Online İşler

Blogger İle Para Kazanın

Google’ın bir ürünü olan Blogger ile ücretsiz bir blog oluşturabilirsiniz. Bloğunuza ekleyeceğiniz makaleler sonrasında yüzlerce insana ulaşabilirsiniz. Bloğunuza yeterince yazı ve içerik ekledikten sonra Google Adsense üzerinden reklamlar alıp bunları bloğunuza yerleştirebilirsiniz. Böylece bloğunuzu ziyaret eden kişiler sayesinde reklamlarınızdan bin görüntülenme başına ya da tıklama başına biriken kazançlar elde edebilirsiniz.

Peki Nasıl?

Öncelikle blogger adresine girin ve ücretsiz bir blog oluşturun. Bloğunuza bir tema ayarlayın ve bloğunuzu kendinize göre kolay kullanımlı Türkçe paneli sayesinde kolayca özelleştirin. Ardından “Yeni Yayın” ekleyerek yazılar yazabilir yazılarınıza resimler koyabilir ve bunları yayınlayabilirsiniz. Bir süre sonra paylaştığınız içeriklerle alakalı Google aramalarından insanlar bloğunuza ulaşabilecek ve faydalı içeriklerinizi düzenli olarak takip etmeye başlayacaktır.

Ardından Adsense platformuna gidin ve kaydolun. Bloğunuzun ismiyle başvuruda bulunun. Kısa bir süre bloğunuz incelenip size mail yoluyla geri dönüş yapılır. Olumlu geri dönüş sonrasında size verilen kodları sitenize yerleştirebilirsiniz.