Anasayfa » Dijital Dünya » Yazılar » Yazarlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Dijital Dünya Online İşler

Yazarlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İnternet üzerinde faaliyet göstererek iş yapmak ve kazanç sağlamak istiyorsanız belirli bir fayda koymalısınız ve karşılığında kâr elde etmelisiniz. Makale yazarak nasıl para kazanılır konusunda şunu söylemeliyim ki internet üzerinde milyonlarca web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerini web sitesi yapan içerisinde bulunan içerikler ve yazılardır.

Peki hiç düşündünüz mü bu yazıları kim yazıyor? Kimi web site sahipleri kendileri yazarken kimileri ise makale yazarlarına belirli ücretlerle bu yazıları yazdırmaktadır. Makale yazarı olmak için herhangi bir statüye sahip olmanıza gerek yok. Yalnızca makale yazmanın bazı kriterlerini bilmeniz, yazabileceğiniz bilgili ve ilgili olduğunuz bir alanınızın olması yeterlidir.

Akşama kadar sadece makale yazarlığı yaparak ve sadece bundan kazanç sağlayarak geçinen insanlar olduğunu söyleyebilirim.

Peki nerelerden müşteri bulabiliyoruz?

Web site sahiplerinin alışveriş yaptığı platformlar üzerinden iletişim kurarak onlarla anlaşabiliyor, çeşitli webmaster platformlarında ilanlar yayınlayabiliyor, çeşitli makale hizmeti veren sitelerde yazar olarak faaliyet gösterip kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Peki Makale Nasıl Yazılır?

Makalenin SEO kriterlerine uygun olması gerekmektedir. SEO yani Search Enginee Optimization, Türkçe karşılığıyla Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Google gibi bir arama motoru yani. Google üzerinde makalesini yazdığınız web sitelerinin sizin yazdığınız makale konusunda bir arama yapıldığında sıralamada en üstte çıkıp daha fazla ziyaretçiye ulaşabilecek şekilde kriterlere uygun yazılması yeterlidir. Nedir bu kriterler?

Makalenizin özgün olması yani kopyalanmamış olması gerekmektedir. Anahtar kelimelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun gibi birkaç kriter SEO uyumlu makale yazabilmenizi sağlayacaktır. Ancak gözünüz korkmasın SEO uyumlu makale yazmak başta kafanızı karıştırsa da birkaç makale sonrasında yıllardır bu işi yapıyormuşcasına rahatlıkla yazabilirsiniz.

Eğer makale yazarak kazanç sağlamak istiyorsanız ancak bu alanda hiçbir bilginiz yoksa aşağıdaki 10 Günde Yazar Ol Kazanmaya Başla Setimiz size yardımcı olabilir. Tamamen sıfırdan profesyonel bir makale yazarı olmanız için gereken her şey resimli şekilde adım adım gösterilmiş olup nerelerden ilanlar yayınlayıp, hangi platformlardan müşterilere nasıl ulaşacağınız, seri şekilde nasıl sipariş alıp yazdığınız makaleleri otomatik olarak nasıl satacağınıza kadar adım adım işlenmiştir. Maximum 10 gün sürecek şekilde tasarlanmıştır öğrenme süreciniz. Ardından faaliyet göstermeye başlayabiliyorsunuz.

 

Setin Sayfasına Gitmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz