Anasayfa » Dijital Dünya » Yazılar » Udemy Kurs Oluşturma ve Para Kazanma
Dijital Dünya Online İşler

Udemy Kurs Oluşturma ve Para Kazanma

Udemy Eğitmen Olma

Bu yazı birazdan hayatınıza yeni bir şeyler katabilir, hayatınızı değiştirebilir ve size para kazandıracak harika bir yol sunabilir. Ancak öncelikle Udemy Nedir sorusuna bir cevap verelim ve ardından Udemy nasıl çalışıyor bakalım. Udemy küresel çapta en büyük online eğitim platformudur. Bağımsız eğitmenlerin eğitim verdiği ve Türkiye’den milyonlarca öğrencinin katıldığı bir platformdur.

Udemy’nin eğitmenler açısından avantajı;

Bir kez hazırladıkları online dersleri ömür boyu binlerce öğrenciye sunarlar, her öğrenci veya her grup için baştan tekrar aynı konuları anlatmak zorunda kalmadan pasif gelir akışı oluşturabilirler.

Udemy’nin öğrenciler açısından avanajı;

Çok uygun fiyatlara ve fiziksel bir ortama bağlı kalmadan birçok konuda uzmanlaşmalarını sağlar. Katıldıkları eğitimlere ömür boyu sahip olurlar ve eğitmenlere ömür boyu soru sorup danışma haklarına sahip olurlar.
Peki Udemy Nasıl kullanılır ve bir diğer çok merak edilen soru udemy eğitmen olmak için neler yapılır adım adım hemen bakalım.

Udemy Nasıl Eğitmen Olunur?

Udemy platformunda bir konuda ve bir alanda insanlara aktarabilecek bir şeyleri olan herkes eğitmen olabilir. Udemy kurs oluşturma konusunda sırasıyla neler yapacaklarınıza bakalım.
Eğitmen olmak için öncelikle eğitmen başvurusu yaparsınız. Ardından eğitmen profilinizi doldurursunuz, biyografinizi vb. Sonrasında kendinize bir müfredat oluşturup hazırlamak istediğiniz konuda eğitim ders videolarınızı hazırlarsınız.

Bir kurs taslağı oluşturup bu ders videolarını kurs programınıza eklersiniz. Kurs açılış sayfanızı ve kurs bilgilerinizi doldurup düzenlersiniz. Payoneer ulusal ödeme platformunda ödeme almak için bir hesap açarsınız. Açtığınız hesap sonrasında Türkiye’deki banka hesabınızı Payoneer hesabınıza bağlarsınız ve Udemy adına bir vergi formu doldurup Payoneer platformuna gönderirsiniz. Sonrasında hazırlamış olduğunuz kursunuzu Udemy’e incelemeye ve yayınlanmaya gönderirken Udemy’nin belirlediği şekilde Udemy’e Telif hakları onay beyanında bulunursunuz.

Ardından kursunuzu yayına verirsiniz. Sonrasında kursunuzla ilgili yorum ve değerlendirmeler toplayıp (bunun için başlangıçta udemy kupon dağıtımı yapabilirsiniz) kurs açılış sayfanızı düzenler ve kursunuzu çeşitli şekillerde optimize edersiniz bu sayede kursunuz çok satanlar listesine girmeyi başarabilir. Kazançlarınız da bu oranda artacaktır. Udemy para kazanma konusunda sonuca ulaşacaksınız.

Çok Kolay

Tüm bunlar biraz karmaşık ve uzun bir süreç gibi mi geldi? Endişelenmeyin.

Udemy eğitim vermek konusunda çok kısa süre içerisinde tüm detaylarıyla nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki udemy’den kaç para kazanılıyor ve eğitmen olmak için ne yapmanız gerekir konusundaki videoyu izleyebilir ve ardından altında verdiğim linke gidebilirsiniz.

 


Udemy’de eğitmen olma kursuna 25 TL indirimli fiyattan katılım için buraya tıklayın

Mustafa Coşkun

Dijital pazarlama uzmanı, eğitmeni ve bir internet girişimcisi.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın