Anasayfa » İş Dünyası » Yazılar » Nasıl Yaşam Koçu Olunur?
İş Dünyası Online İşler

Nasıl Yaşam Koçu Olunur?

Kişisel gelişime meraklı ve bu alanda araştırma yapıp öğrenen ve öğrendiklerini kendi hayatında uygulayan biriyseniz yaşam koçu olup bu işi yapabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ve internet çağı sayesinde bu tarz hizmetler tamamen online hale bürünmüş ve online şekilde hizmet verir hale gelmiştir. Birçok yaşam koçu müşterilerine internet üzerinde bazı belirli platformlardan ulaşıyor, müşterilerinden randevu alıp yine online olarak çeşitli platformlar ve sistemler sayesinde seans uyguluyor.

 

Ödemeleri de yine aynı şekilde online olarak kredi kartıyla taksit imkanı sunarak çeşitli ödeme sistemlerinden alıyor. Bu sayede yaşam  koçluğu, kariyer koçluğu, öğrenci koçluğu, ilişki koçluğu gibi alanlarda online olarak hizmet verilebilmektedir.

Yaşam koçluğu genel bir alan olmakla birlikte eğer daha daha yetenekli olduğunuz spesifik bir alan varsa örneğin kariyer koçluğu ya da ilişki koçluğu gibi o şekilde daha belirli bir alanda faaliyet göstermeniz avantajınıza olacaktır. Müşterilere ulaşmanız ve sipariş almanız daha kolay olacaktır.

Yaşam koçluğu tüm bu alanları kapsamakla beraber nasıl yaşam koçu olabilirim? diye soruyorsanız bunun için çeşitli kursların ve seminerlerin olduğunu söyleyebilirim. Tabii bu kurs ve seminerlerin fiyatları oldukça yüksek olsa da paranızın çöpe gitmediğini de belirtmek isterim. Hem kendi hayatınızın yaşam koçu olmayı öğrenirken hem de bu yatırımı yaparak müşterilerinizden para kazanıyor olacaksınız.

Öncelikle bu alanda kitaplar okuyup videolar izleyerek kendinizi geliştirmelisiniz. Çevrenizdeki yakınlarınızdan birine ücretsiz koçluk hizmeti verin. Eğer gerçekten faydalı olabildiyseniz, bir blog sitesi açabilir, sosyal medya sayfaları oluşturabilir ve ilanlarınızı, reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Eğer hem bu mesleki alanda hem de teknik olarak online alanda hiçbir bilgim yok diyorsanız ve sıfırdan bu işi öğrenip yapmak istiyorsanız aşağıdaki setimizi de inceleyebilirsiniz. Bu set ile 1 ay içinde yaşam koçu oluyor ve kazanç sağlama aşamasına geçebiliyorsunuz. Set içerisinde profesyonel bir yaşam koçunun sahip olması gereken tüm bilgiler veriliyor ve ardından resimli anlatımlarla adım adım sermayesiz ve masrafsız bir şekilde kendi markanızı nasıl oluşturacağınız hangi platformları kullanarak müşterilerinize ulaşacağınza ve nasıl ödeme alacağınıza kadar kısaca kazanç aşamasına kadar adım adım gösterilmiştir.

 

Sete Gitmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.