Anasayfa » Online İşler » Yazılar » İnternetten İş Kurmak Pahalı ve Zor Mu?
Online İşler

İnternetten İş Kurmak Pahalı ve Zor Mu?

Dijital bir girişimci olmak büyük sermayeler isteyen veya çok zorlu bir süreç içeren alanlar değildir. Sadece gidilen yol ve izlenen yöntem yanlış olabilir. Bu da size hem pahalıya patlarken hem de doğrusunu öğrenmek için tecrübe etme aşamasında zorlu bir süreçten geçmenizi sağlar.

İnternet dünyasında en ileride olan ülkeleri kısaca bir inceleyelim. Örneğin Amerika’yı ele alabiliriz.

Amerika’da birçok insan herhangi bir iş yerinde çalışmadan, kendisine herhangi bir ofis veya iş yeri açmadan internet girişimciliği ile, online işleriyle kazanç elde etmektedir. Bu kişiler çoğu zaman evlerinde çalışır, laptoplarıyla kafelerde çalışır, hayali olan dünyayı gezme isteğini yerine getirirken çalışabiliyor olur. Tüm bu çalışma şekillerine rağmen ortalama bir Amerikalı’dan çok daha fazla para kazanabilmektedirler.

Teknolojinin ilerlemesi ve çağın gelişmesi beraberinde farklı iş yapış modelleri de getirmektedir. İnternet üzerinden kurulacak online bir iş için herhangi bir ofise veya belirli bir lokasyona bağlı kalmanıza takdir edersiniz ki gerek yok. Bu da beraberinde özgürlüğü ve insanlara değer sunarak kazanç elde edebilmeyi getiriyor.

Bu internet sektörüne biraz olsun yabancı olan kişiler için mantıksız ve hayal ürünü gelebilir. Ancak bir iş yapıyor olmak ve ortalama bir insandan daha fazla kazanç elde edebiliyor olmak için herhangi bir yerde çalışmak ya da herhangi bir yerde ofis açmak gerçekten gerekli midir? Size asıl parayı ve kazancınızı açtığınız ofisin duvarları, masaları veya çalıştığınız bir şirketin duvarları ya da masaları mı veriyor? Tabii ki hayır. Bu kazanılan parayı, ürün veya hizmet sunduğunuz diğer insanlara sağlamış olduğunuz fayda neticesinde diğer insanlar size ödüyor. Dolayısıyla para kazanmak için gerekli olan şey bir şirkette çalışmak ya da kendi ofisinizi açmak değil, insanlara para ödemeye değer bulabilecekleri bir şey sunabilmektir. Bu değeri sunabildiğinizde olay zaten bitmiştir. Asıl amaç da budur.

Zevk alarak yapabileceğiniz, hoşunuza giden bir alanda; insanların para ödemeye değer bulabilecekleri bir halde bunu insanlara sunun. Ödeme alma ve hizmet sunma alt yapınızı geliştirin. Kısaca ürün veya hizmeti oluşturun. Buna para ödeyecek insanlara ulaşın. Ödeme alma ve hizmeti sunma alt yapısını gerçekleştirin işte hepsi bu. Artık hayatını internetten kazanan bir internet girişimcisisiniz.

Başarı ve bol kazanç dileklerimizle.