Anasayfa » Dijital Dünya » Yazılar » İnternetteki Müşteriler Nasıl Kalıcı Hale Getirilir
Dijital Dünya

İnternetteki Müşteriler Nasıl Kalıcı Hale Getirilir

Müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz; web sitenize girmiş olabilir, ürün veya hizmet satın almış olabilir, sosyal medya sayfanızda geziniyor olabilir. Onları bu noktada kalıcı hale getirebilirsiniz.

Peki Nasıl?

Eposta aboneliği bunun için en güzel yöntemdir. Eposta abonesi olmaları karşılığında onların mail adreslerine işlerine yarayabilecek birşey göndermeniz size ulaşan, temas eden müşterilerinizin veya potansiyel müşterilerinizin epostalarıyla abone olmasını sağlar. Sunacağınız şey bir bilgi olabilir, ürün veya hizmetin linkini mail olarak gönderebilirsiniz ya da alanınızda kısa bir ekitap gönderebilirsiniz.

Böylelikle Eposta listeleriniz oluşmuş olacaktır. Bu aşamadan sonra belirli aralıklarla onların ilgilerini çekebileek mailler ile web sitenizdeki yeni bir içeriği haber verebilir, sosyal medya sayfanızdaki bir kampanyaya katılmalarını sağlayabilir ya da ürün ve hizmetlerinizle ilgili duyuruları gönderebilirsiniz. Ulaştığınız müşterileri kaybetmek yerine kalıcı bir bağ kurmuş olursunuz.

Eposta aboneliği dijital pazarlama alanında modası geçmeyen ve halen işe yarayan etkili yöntemlerden biridir.