Anasayfa » Başarı ve Gelişim » Yazılar » İnternette Mutlaka Tanınır Hale Gelin
Başarı ve Gelişim İş Dünyası

İnternette Mutlaka Tanınır Hale Gelin

Eğer özel sektörde iş ve kariyer hedefliyorsanız ya da özel hayatta bir girişim veya internet girişimciliği hedefliyorsanız bu her bir ihtimal için de internet üzerinde kişisel markanızı yaratmanız gerekir. Yoksa her şey ÇOK zor olacak.

İş bulma süreciniz, kariyer elde etme süreciniz, iş değiştirme koşullarınız çok sancılı olur.

Geliştirdiğiniz bir proje, satmak istediğiniz bir ürün ya da vermek istediğiniz bir hizmet ile piyasaya çıktığınızda kimse sizden bir şey almayacak. Satmak için türlü pazarlama çalışmaları denemeniz gerekecek ve bu süreç sancılı olacaktır.

İşte bu yüzden Kişisel Markanız çok önemli. Kişisel marka yaratmak hayatta yapabileceğiniz en iyi, en mantıklı, en güçlü ve en geniş kapsamlı yatırımdır. Hem ileride kuracağınız iş için bir yatırım, hem ileride kariyer elde etmek ve iş dünyasında başarı sağlamak için bir yatırım, hem de farklı alanlarda ihtiyaç duyacağınız durumları rahatlıkla çözebilmenizi sağlayabilecek bir yatırımdır. Bu yatırımı ileride hangi yönde değerlendirmek isterseniz o yönde size ciddi getirileri olacaktır.

 

Peki Nedir Bu Kişisel Marka Yatırımı?

Kendi kişisel markanızı yaratın. İnternet üzerinde blog siteniz, YouTube kanalınız olabilir, sosyal medya sayfalarınız üzerinden insanlara ulaşabilirsiniz. Tüm bu dijital mecraları kullanın. Peki insanlara nasıl ulaşabilirsiniz? Yeteneğiniz olan konularda, alanlarınızda insanlara ücretsiz bir şeyler sunun, onlara “karşılıksız” faydada bulunun. Onlarla bilgi, birikim ve tecrübelerinizi paylaşın. Bir e-kitapçık hazırlayıp ücretsiz olarak sunup indirmelerini sağlayın. Tüm bu internette bırakacağınız ayak izlerinizde resminiz, isminiz ve sözleriniz yer alabilir.

Bu bir yatırımdır ve uzun süreçte gelişim gösterir. Bir süre sonra internette karakterinizle, yetenek ve alanlarınızla “belli bir kesim” tarafından bilinen ve tanınan biri olacaksınız. Takipçileriniz olacaktır.

Yeni bir girişimde bulunduğunuzda, bir hizmet ya da ürün çıkardığınızda sizin ilk müşterileriniz işte bu insanlar olacaktır. Çünkü sizi tanıyan, takip eden ve size güvenen insanlar. İş ve kariyer sürecinde dijital çevreniz sayesinde güzel teklifler alabilir ve bunları değerlendirebilirsiniz.

Bu insanlarla karşılıklı fayda alışverişi yapabileceğiniz bir networkunuz oluşacaktır. Bir durumdaki ihtiyacınızı rahatlıkla çözebileceğiniz dijital sosyal çevreye sahip olabilirsiniz.

Kısaca İnternette tanının ve insanlara fayda sağlayın. Kendinize yapacağınız en iyi yatırım olacaktır.