Anasayfa » Girişimcilik » Yazılar » İnternette Basit İş ve Kazançlarla Uğraşmayın
Girişimcilik Online İşler

İnternette Basit İş ve Kazançlarla Uğraşmayın

Financial literacy means having the knowledge, skills and confidence to make responsible financial decisions. (CNW Group/Financial Consumer Agency of Canada)

Ne demek istiyorum?

İnternet sektöründe yer alan insanların bir kısmı, webmaster veya online girişimciler internet üzerinden belirli işler oturtup kazanç elde etmek üzere basit, zaman ve emek kaybı olacak işlere çoğunlukla yöneldiklerini görmekteyim.

Tecrübe kazanıp neyin işe yarar neyin işe  yaramaz olduğunu görmek için güzel, uğraşmaya devam edebilirsiniz. Tecrübeler kalıcı şekilde bazı şeyleri öğrenmenizi sağlar. Ancak yine de tavsiyem zaman ve emeğinizi gerçekçi işlere ayırmanız yönünde.

Nedir bu basit iş ve kazançlar.
Ptc sistemleri, anket doldur para kazan olayları, link kısaltma servisleriyle linke tıklat para kazan olayları, reklama tıkla para kazan olayları, ivr sistemleri vb. alanlar sizin hayatınızı geçindirecek bir alan haline dönüşme olasılığı olan iş ve kazançlar mıdır? “Ben bu işle hayatımı kazanıyorum” ya da “ben bu işle zengin olabildim” veya “ben bu işten emekli olacağım” diyebileceğiniz veya diyenleri görebildiğiniz alanlar mıdır sizce?

Bu durumda şunu da düşünmek lazım. Hayatta para kazanmanın formülü şu şekildedir. “Fayda sunma= Para alma”

Bu tarz alanlarda emek ve zaman verirken şunu düşünmenizi tavsiye ederim. Ben bu işle kimlere nasıl bir fayda sağlamış oluyorum da bu parayı kazanıyorum? şeklinde. Linke tıklattığınızda ya da reklama tıkladığınızda veya anket doldurduğunuzda söz konusu firmaların reklamlarına, anketlerine tamamen gereksiz tıklamalar, doldurmalar gerçekleştiriyorsunuz. Bu anketler veya reklamlar reklam veren veya anket yapan, ürün veya hizmetine tıklatan firmaların hiçbir işine yaramıyor. Faydayı yalnızca kendine para kazandırmak üzere kendinize sağlıyor oluyorsunuz.

Gerçekçi düşünün. Hayattaki para kazanma formülüne uyan işler değil. “Ben internetten iş yapıyorum” diyebilmek istiyorsanız gerçek bir iş yapın.

İnsanların para ödemeye değer bulabilecekleri bir ürün veya hizmetinizi, yeteneğinizi sunun. Bunun birçok yöntemi var. Teknik bilginizin olmasına ya da yüklü sermayelerinizin olmasına gerek yok.

Bizleri takipte kalın, hoşça kalın.