Anasayfa » Girişimcilik » Yazılar » İnternetten İş Kurmak ve Kazanç Sağlamak
Girişimcilik Online İşler

İnternetten İş Kurmak ve Kazanç Sağlamak

Hepimizin bildiği gibi girişimcilik, en genel tanımıyla kâr elde etmek üzere risk almak ve hedef kitleye bu ölçüde belirli bir fayda sunabilmektir. Son dönemde yaygınlaşan internet kullanımı, internetten alışveriş yapma oranı ve aklımıza gelebilecek birçok şeyi internet üzerinden yapıyor olmamız internet dünyasını bir sektör haline getirmiş vaziyette.

Bu da internet girişimciliği faaliyetlerini her geçen gün artırmaktadır. İnternet girişimcisi, internet üzerinden risk alarak hedef kitleye belirli bir fayda sunar ve kâr hedefler. Bunun karşılığında ciddi kazançlar sağlayabilir.

Peki Nasıl İnternet Girişimcisi Oluruz?

İnternet üzerinden para kazanma cümlesine mutlaka sıkça rastlamışsınızdır. İnternet üzerinden para kazanmak ya da evden para kazanmak bizlere kısa yoldan zengin olmayı ya da rahat rahat para kazanabilmeyi çağrıştırsa da durum maalesef böyle değil. Dış dünyada bir iş kurduğunuzda -bu kendi işiniz olmasına rağmen- kısa yoldan zengin olamayacağınızı veya rahat rahat para kazanma gibi bir durumun söz konusu olmadığını biliyorsunuz. Bir işi oturtmak, tanıtmak, belirli müşteri hacmine ulaşabilmek zaman ve emek isteyecektir. Nitekim tüm risk ve sorumlulukları üstleniyor, kendinize ve çevrenize karşı bir hesap verme durumunda ilerliyorsunuz. Konu dış dünyada iş yapmak yerine dijital dünyada iş yapmak olunca da değişen pek bir şey olmuyor aslında.

Nasıl yani online bir iş kurmak fiziksel dünyada bir iş kurmaktan farksız mı? diye soruyor olabilirsiniz. Online bir iş kurmanın tabii ki birçok avantajı bulunuyor. Bunlardan biri, çok küçük sermayelerle bile büyük işler yapabilme olanağınız. Bir diğeri ise müşteriye ulaşma, etkileme ve iletişim kurmada daha esnek ve kolay olması. Fiziksel dünyada kurduğunuz bir iş sonrasında, iş yeri masrafı, vergi masrafları gibi birçok masrafla da boğuşmak zorunda kalırken online bir iş kurduğunuzda bu masraflarınız neredeyse sıfıra yakın olur.

Ancak tekrar başa dönecek olursak kazanç aşaması, sabır, motivasyon emek, zaman, sorumluluk, azim, kararlılık gibi tüm kavramlar fiziksel dünyada iş kurduğunuzda üstlenmeniz gereken kavramlar olacağı gibi online bir iş yaptığınızda da aynı şekilde üstlenmeniz gereken kavramlar olacaktır. Birçok insan bunları göz önüne almadığından dolayı ya da almak istemediğinden dolayı da diyebiliriz, internetten para kazanma konusunda “kolay yoldan” ve “kısa yoldan” düşüncesini elden bırakmadan ilerliyor ve maalesef sonuç her zaman hüsran oluyor. Bir şeyin kolay olması sizi bir kez daha düşündürmeli, bir iş size kolaylık sunuyorsa kazanmak üzere bir yolda olmadığınızı, ilerlemediğinizi veya o konuda gelişim göstermediğinizi üzülerek belirtmek isterim. Ancak yaptığınız iş, seçtiğiniz yol sizi her açıdan zorlayıcıyla, (fiziksel, psikolojik, çevresel vs.) kazanmak üzere bir yolda olduğunuzu garanti ederim.

İnternet Üzerinden Nasıl Kazanılır?

Sizlere internet üzerinden hangi alanlarda gerçekten kazanç sağlayabileceğinizi adım adım gösteriyor olacağım. Belli başlı birkaç faaliyet alanı üzerinden girişiminize profesyonel anlamda nasıl başlayabileceğinizi, kazançları nasıl sağlayabileceğinizi anlatacağım. Bu alanlardan hangisinde faaliyet göstereceğinizi yeteneğinize ve ilgi alanınıza göre seçebilirsiniz. Tamamen sermayesiz girişim alanları olacağının da altını çizmek isterim. Burada ve sosyal medya sayfalarımızda bu konularda düzenli paylaşımlar yapıyor olacağız. Bizleri takip etmeyi unutmayın.