Anasayfa » Başarı ve Gelişim » Yazılar » İnternet Girişimcilerinin Yaptığı Hatalar
Başarı ve Gelişim Girişimcilik

İnternet Girişimcilerinin Yaptığı Hatalar

Freelance olarak internet üzerinen çalışıyor olabilirsiniz veya İnternet üzerinde belirli ürün veya hizmetlerle girişimde bulunuyor olabilirsiniz. Ancak birçok freelancer ya da internet girişimcisinin düştüğü hatalar, başarıya ulaşmakta büyük engeller oluşturmaktadır.

Çalışma Ortamı

Çalışma ortamı genelde evden ya da home ofis şekilde çalışıldığından dolayı düzenli ve temiz olmamaktadır. Bu madde özellikle de freelancer’lar için geçerli. Çalışma ortamınızın düzenli ya da dağınık olması işlerinizin başarısını doğrudan etkilemektedir. Nasıl bir ortamda çalışıyorsanız ortaya farkında olmadan öyle işler koyuyorsunuz. Verimliliğiniz azalıyor. Bunu deneyin ve farkı görün.

Çalışma Saatleri

Genelde serbest zamanlı çalışıldığından dolayı saat kavramı önemini yitirmektedir. Ancak bu farkında olmadan zamanın boşa gitmesini sağlamaktadır. Bu durumda her gün belirli net saatler arası çalışma yapmayı diğer saatlerde ise kendinize vakit ayırmayı kararlaştırın ve buna uyun.

Yapılacaklar Listesi

Aslında 1 günde yapabileceklerinizi 3 günde yaptığınızın farkında mısınız? Şu an 3 günde yapabileceğiniz işleri sadece 1 günde tamamlayabilecek potansiyele sahipsiniz. Peki nasıl? 1 gün öncesinden ertesi günün yapılacaklarını madde madde hazırlayın. Ertesi gün kalktığınızda ilk işiniz sadece ilk maddeden başlamak olmalı. Tamamladığınız maddelerin üzerini çizerek ilerlemelisiniz. Bunu her gün bu şekilde ilerlettiğinizde daha uzun sürede yapabileceğiniz işleri daha kısa sürede ve verimli bir biçimde yapabileceğinizi göreceksiniz.