Anasayfa » Dijital Dünya » Yazılar » Günlük Yaşamınızda Fotoğraf Çekerek Para Kazanın
Dijital Dünya Online İşler

Günlük Yaşamınızda Fotoğraf Çekerek Para Kazanın

Web tasarım şirketleri, reklam ajansları, dijital ajasnlar, basılı medya ajansları vb. birçok şirket ihtiyacı olan tüm görselleri lisanslı olarak satın almaktadır. Bu lisanslı görseller ise belirli “stock fotoğraf” sitelerinde satılmaktadır.

Fotolia, shutterstock, istock gibi platformlarda siz de çektiğiniz fotoğrafları satışa koyabilirsiniz.

Listelediğiniz bir fotoğraf yüzlerce kişi tarafından satın alınabilir ve aynı fotoğraf üzerinden ömür boyu para kazanmaya devam edebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki güzel bir pasif gelir kaynağı 🙂

Ancak çoğu pasif gelir kaynağında olduğu gibi zaman, emek ve sabır sonucu size tamamen bıraksanız da para kazandırmaya devam edecek bir sistemdir.

Çektiğiniz fotoğraflar satın alınabilir fotoğraflar olmalıdır. 1080p HD kalite çekmelisiniz. Çekeceğiniz konu hakkında şunu düşünmelisiniz; bunu kim, ne için kullanmak üzere satın alabilir? şeklinde düşünerek çektiğiniz fotoğrafları bu platformlarda oluşturacağınız hesaplarınıza satışa koyabilirsiniz.

Ödemelerinizi ise Payoneer uluslar arası ödeme alma sistemi tarafından alabilirsiniz. Bunun için payoneer adresinden bir hesap oluşturun. Hesap numaranızı ise stock sitelerinde bulunan ödeme alma yöntemi kısmında payoneer’i seçerek numaranızı oraya yazın ve tüm işlem bu kadar.