Anasayfa » Başarı ve Gelişim » Yazılar » Girişimci ve Zenginlerin Ortak Sırrı
Başarı ve Gelişim Girişimcilik

Girişimci ve Zenginlerin Ortak Sırrı

Girişimci ve zengin isimleri gözünüzün önüne getirin desem birçoğunuzun aklına Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bozos, Steve Jobs gibi isimler gelecektir. Peki tüm bu ve daha fazla girişimci ve zenginlerin, başarılarının arkasında yatan ortak sır nedir?

Nitekim benzer başarılara sahip olan isimlerse, bunları oluşturan bazı sırlar da ortaktır.

Sabah işe başlamadan 3 saat önce uyanın ve kitap okuyup spor yapın. Dünya üzerinde dev markaların CEO’ları ve tanıdığımız girişimci isimlerin sabah uyanma saatlerini kısaca bir araştırdığınızda çoğunun sabah 5’te uyandığını ve genel olarak hepsinin 5-6 saatlerinde uyandıklarını görebilirsiniz. Erken uyanmak size zaman kazandırır ve daha çok şey yapabilmenize imkan sağlar. Her gün 2 saat daha erken kalkmanız haftada 14 saat fazladan kazandırır. Uyku ve yeme içme hariç bir gün içerisinde harcadığımız vakit de zaten ortalama 14 saattir. Dolayısıyla diyebiliriz ki sabahları 2 saat daha erken kalkarsanız haftada ekstra 1 gün daha kazanacaksınız 🙂

Sabah erken kalktıktan sonra bu saatleri kitap okuyup sürekli yeni şeyler öğrenmeye devam ederek geçirirler. Waren Buffet (Dünyanın en büyük yatırımcısı) hâla günde 6 saat kitap okumakta ve kazancı oluşturan şeyin çalıştıklarımızdan ziyade öğrendiklerimiz olduğunu belirtiyor.

Spor yapmak ise vücudunuzu dinçleştirip gün boyu 2 kat daha enerjik ve verimli bir potansiyele sahip olmanızı sağlıyor. Ardından kahvaltı yapmayı da ihmal etmeden işinizin başına geçebilirsiniz.