Anasayfa » Dijital Dünya » Yazılar » Facebook Reklamına Sadece Kazandıkça Para Ödeyin
Dijital Dünya İş Dünyası

Facebook Reklamına Sadece Kazandıkça Para Ödeyin

Facebook üzerinde reklam verirken uygulanabilecek oldukça verimli bir yöntem birazdan bahsedeceklerim.

Reklam verirken eğer web sitenizdeki bir ürün ya da hizmete insanları çekmek istiyorsanız reklam verirken aşağıdaki bazı noktalara dikkat ederek tekrar deneyin.

Reklam verdikten sonra genelde yüzlerce kişiye gösterilmeye başladığı anda reklam bizden para kesmeye başlar. Ancak sitemize gelen giden henüz kimse olmamasına rağmen. Hâl böyle olunca az bir müşteri sayısına bile yüksek rakamlar ödemiş olabiliyoruz.

Bu noktada sitenize yalnızca müşterileriniz girdikçe sizden reklam ücreti alınması akıllıca olmaz mıydı?

Reklam verirken Facebook Business Manager üzerinde reklam yöneticisine geldikten sonra “Trafik” reklam modelini seçin ve reklamı oluşturmaya başlayın. Reklam Seti ayarlarını yapılandırırken en altta bulunan “Reklam Optimizasyonu” kısmından “Tıklama”yı seçin. Hemen alt tarafında bulunan “Sizden ne zaman ücret alınacak kısmında ise gösterim ya da erişim yerine yine “Tıklama”yı seçin. Devam ederek reklamınızı oluşturun.

Bu sayede Facebook sizden yayınlanan reklamlarınız için sitenize müşteri gönderemediği sürece para alamayacaktır. Bu durum ise Facebook’un kendini daha iyi optimize ederek (ücret kesintisi sağlayabilmek için) sitenize daha fazla ziyaretçi gönderebilmesini sağlamaktadır.

Bir süre sonra tıklama başına ödediğiniz ücretleri kontrol edin. Örneğin 50 kuruş tıklama başına ödeme gerçekleşiyorsa reklam setinin ayarlarını tekrar düzenleyin ve en aşağı kısımlarda bulunan “Bir teklif sınırı belirleyin” kısmını işaretleyerek 0,20 kuruş olarak teklif sınırı belirleyin. Eğer 1 TL tıklama başına ödeme gerçekleşiyorsa 0,50 kuruş olarak teklif sınırı belirleyin. Bu durumda Facebook size her gönderdiği müşteri tıklamasından 8 kuruş, 10 kuruş, 20 kuruş veya en fazla belirlemiş olduğunuz 50 kuruş kesinti yapacaktır.

Reklamlarda başarılar ve bol müşteriler dilerim 🙂