Anasayfa » Dijital Dünya » Yazılar » Dolar Üzerinden Nasıl Para Kazanırım?
Dijital Dünya Online İşler

Dolar Üzerinden Nasıl Para Kazanırım?

Yurt dışına iş yapmak ve dolar üzerinden para kazanmak aslında gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Dijital alanda faaliyet gösteren ya da göstermek isteyen bir girişimci veya girişimci adayıysanız, yurt dışına dolar üzerinden iş yapmak dijital ortamda daha olanaklı ve dış dünyaya göre daha kolaydır.

Neler Yapabilirim?

Öncelikle bu konuda satış ortaklığı en basit haliyle herkesin yapabileceği bir alandır. Eğer belli bir düzeyde İngilizce bilginiz varsa avantajlısınız demektir. Clickbank ya da Jvzoo gibi yabancı satış ortaklığı sistemlerinde satış ortağı olabilirsiniz hem de hiçbir maliyetiniz olmadan. Bu platformlarda çeşitli ürünler ve hizmetler yer alır. Bilgisayar programları, online yazılımlar, ekitaplar vb. Bu ürünleri sanki kendi ürününüzmüş gibi internet ortamında pazarladığınızda ve müşterileri ürünün sitesine yönlendirdiğinizde her bir satın alma işleminden yarı yarıya varan komisyonlar kazanırsınız.

Ürünün satış sayfasında bulunan tanıtım yazılarını Facebook’da ilgili hedef kitle gruplarında paylaşabilir, blogger üzerinden ücretsiz bir blog açarak burada yayınlayabilir, instagram sayfası oluşturarak konu hakkındaki hashtag’lerle paylaşımlar yapabilir ve müşterileri referans linkinizle ürüne yönlendirebilirsiniz.

Kendiniz Ürün Sahibi Olabilirsiniz.

İngilizce yazılmış bir e-kitabınız varsa ya da İngilizce dilinde bir e-kitap yazarsanız bunu Jvzoo platformunda satışa koyabilirsiniz. Bu sayede binlerce satış ortağı sizin ürününüzü satmaya çalışır. 50 Dolardan sattığınız bir ekitap için her satan kişi 25 dolarını alırken siz de 25 dolar kazanarak ilerleyebilirsiniz.

Sermayeniz Varsa Daha Kolay

Çok küçük bir sermayeyle dijital dış ticaret yapabilirsiniz. Türkiye’de geliştirilmiş web site temaları, eklentileri, yazılımları vb. satın alıp ya da bunları bionluk, sadeceon gibi platformlardan bulduğunuz yazılımcılara yazdırarak yurtdışı sitelerinde (webmaster forumları, jvzoo gibi satış ortaklığı platformları) satışa koyar ve bir ürünü binlerce insana dolar üzerinden satabilirsiniz.

Son olarak İngilice bilginiz varsa ya da İngilizce bilen biriyle anlaşma yapabilirseniz, fiverr adlı platformdan freelance işler yapabilirsiniz.

Grafik tasarım, metin yazarlığı ya da sizin yeteneğiniz olan konularda burada ilanlar açabilir bu yetenekte hizmet almak isteyen insanlara hizmet satabilirsiniz. Müşteriyle gerçekleşecek olan diyaloglarınızı ise ya siz ya da ingilizce bilen kâr ortağınız yürütebilir ve böylelikle yurtdışına iş yapıyor olabilirsiniz.

Bol kazançlar dilerim.